14 stycznia 2019
Spotkanie władz uczelni z prof. Jerzym Buzkiem

W piątek, 11 stycznia, w Hali Arena Gliwice odbyło się spotkanie władz Politechniki Śląskiej z europosłem prof. Jerzym Buzkiem – byłym premierem i przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, absolwentem Politechniki Śląskiej.

Ze strony uczelni w spotkaniu uczestniczyli: rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk, prorektor ds. studenckich i kształcenia  prof. Tomasz Trawiński, a także prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz.

Przedmiotem dyskusji był m.in. rozwój Politechniki Śląskiej w kontekście europejskiej przestrzeni badawczej, poszukiwanie źródeł finansowania i współpracy w zakresie pozyskania dużych projektów w tym również z zakresu infrastruktury obliczeniowej. Dyskutowano także na temat uczestnictwa prof. Jerzego Buzka w konferencjach i wydarzeniach organizowanych lub współorganizowanych przez Politechnikę Śląską
oraz samorządy gospodarcze i terytorialne.

Wiadomość utworzona: 14 stycznia 2019 14:28, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2019 14:47, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio