7 stycznia 2019
Studenci Politechniki Śląskiej awansowali do II etapu Global Managament Challenge

Zespół naszych studentów - Golden Eye - awansował do II etapu XIX edycji największej symulacji biznesowej na świecie – Global Management Challenge 2018/2019, w której zespoły, liczące od trzech do pięciu osób kierują przedsiębiorstwami konkurującymi ze sobą na wirtualnym rynku.

Global Management Challenge organizowany jest od 1980 roku w formie ogólnokrajowych konkursów on-line w blisko 40 krajach. Na całym świecie inicjatywa zgromadziła już ponad pół miliona uczestników. W Polsce jest obecny od 2000 r.

GMC w zaawansowanym programie szkoleniowym wykorzystuje grywalizację, która oznacza zastosowanie mechanizmów z gier komputerowych w biznesie. Symulacja daje możliwość wcielenia się w rolę zarządu i przeprowadzenia firmy przez kolejne kwartały na wirtualnym rynku. To jedyny konkurs w Polsce, w którym studenci rywalizują z pracownikami firm na polu zarządzania.

W I etapie symulacji wzięło udział 155 zespołów firmowych oraz studenckich, które przez 5 tygodni walczyły o najwyższy wynik inwestycyjny swojej firmy. Do kolejnego etapu, który rozpoczyna się 10 stycznia, zakwalifikowało się 60 zespołów, a wśród nich zespół studencki z naszej uczelni. Zwycięski zespół będzie reprezentował Polskę na Finale Światowym. Wśród nagród są również studia podyplomowe i zestawy książkowe o tematyce biznesowej. Wyniki konkursu są ogłaszane podczas gali po ukończeniu finałowych rozgrywek w Warszawie.

Więcej informacji można znaleźć tutaj

Trzymamy kciuki i życzymy awansu do finału światowego!

Wiadomość utworzona: 7 stycznia 2019 07:39, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 7 stycznia 2019 07:41, wykonana przez: Anna Mrowiec