20 grudnia 2018
Absolwentka Politechniki laureatką plebiscytu Absolwent XXI wieku

Agata Goik, absolwentka Politechniki Śląskiej, zwyciężyła w kategorii biznes w plebiscycie Absolwent XXI wieku na najciekawsze i najwybitniejsze osobowości wśród absolwentów uczelni wyższych z województwa śląskiego. Konkurs miał na celu promocję uczelni wyższych z województwa śląskiego i ich absolwentów. W głosowaniu internetowym wybrano laureatów z sześciu kategorii: biznes, nauka, sport, kultura, samorząd oraz polityka i działalność społeczna.

Agata Goik, absolwentka Wydziału Architektury, zdobyła uznanie internautów dzięki swoim osiągnięciom w zakresie projektowania. Posiada duże doświadczenie w projektowaniu różnych form architektonicznych. Brała udział w konkursach projektowych, zdobyła m.in. I nagrodę w konkursie na zagospodarowanie terenu w Tychach oraz w konkursie Projekt Roku 2013 na Politechnice Śląskiej. Otrzymała również III nagrodę w ogólnopolskim konkursie na projekt mebli miejskich w Jastrzębiu Zdroju oraz uczestniczyła w zespole projektowym, który zdobył III nagrodę za opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej budynku gminnego dla centrum społeczno-kulturalnego w Sośnicowicach.
Obecnie prowadzi działalność  w Małopolsce i na Śląsku. Jej studio, Goik Architects, specjalizuje się w projektowaniu budynków mieszkalnych, biurowych, usługowych, a także wnętrz do tych przestrzeni.

Plebiscyt Absolwent XXI wieku zdobył popularność w całym województwie i ogromną ilość głosów na etapie wyboru zwycięzców. Dzięki wsparciu uczelni oraz mediów, informacje o zasłużonych, ciekawych absolwentach dotarły do wielu mieszkańców województwa i przyczyniły się do promocji szkolnictwa wyższego w regionie.
Wśród ponad 100 kandydatów, w konkursie wzięło udział aż 15 absolwentów Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 19 grudnia 2018 07:40, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2018 14:49, wykonana przez: Anna Mrowiec