31 grudnia 2018
Ruszyły zapisy na wydarzenia 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego Politechnika Śląska jest współorganizatorem. W programie imprezy, która odbędzie się w dniach 11-14 stycznia 2019 r., znalazło się kilkaset atrakcji, a wśród nich m.in. pokazy chemiczne, kuchnia molekularna, bolidy wyścigowe, eksperymenty fizyczne, symulatory, wirtualna rzeczywistość, strefa pisania i czytania, a nawet sale operacyjne. Na wybrane wydarzenia, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisy właśnie się rozpoczęły.

Rejestracja na wybrane wydarzenia z ograniczoną liczbą miejsc rozpoczęła się 17 grudnia i potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Wcześniejszej rejestracji wymagają inauguracja Śląskiego Festiwalu Nauki, która odbędzie się 11 stycznia 2019 r. w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego,  warsztaty, Laserowe Show Naukowe, Escape Room i Esport Point / Edu Esport Cup #4 .

Szczegółowe informacje o rejestracji dostępne są tutaj

W tym roku na Śląskim Festiwalu Nauki pojawi się wiele nowości, m.in. strefa kosmiczna z łazikami marsjańskimi, skafandrami i gośćmi związanymi z branżą kosmiczną, trzy sceny, zagraniczni goście specjalni: Nicole Stott, astronautka NASA, oraz grupa fizyków z Uniwersytetu w Lund, która zaprezentuje Laserowe Show Naukowe. Pomyślano też o najmłodszych, dla których powstanie bawialnia z profesjonalnymi animatorami i rozbudowana strefa sportu.

Prologiem do głównej imprezy będzie Noc Biologów, która odbędzie się 11 stycznia na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Więcej informacji można znaleźć tutaj. Natomiast 12 stycznia w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego nastąpi oficjalne otwarcie festiwalu.  Więcej informacji tutaj

Główne wydarzenia festiwalowe w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach będą miały miejsce od 13 do 14 stycznia. Uczestnictwo we wszystkich atrakcjach 3. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE jest bezpłatne, a wstęp jest wolny.

Tutaj można zobaczyć filmik promujący 3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE.

Oficjalne zaproszenie prezydenta Katowic, Marcina Krupy, do udziału w 3. Śląskim Festiwalu Nauki, dostępne jest tutaj.

Wiadomość utworzona: 17 grudnia 2018 11:26, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 31 grudnia 2018 08:29, wykonana przez: Anna Mrowiec