12 grudnia 2018
Jubileuszowa umowa z FCA Poland

Współpraca Politechniki Śląskiej z firmą FCA Poland z siedzibą w Tychach ma już wieloletnią tradycję. Studenci różnych kierunków odbywają w tyskiej fabryce staże, a niemały procent pracowników stanowią absolwenci naszej uczelni. Przedstawiciele Politechniki Śląskiej i FCA Poland spotkali się już po raz dwudziesty, by podpisać kolejną umowę przedłużającą owocną współpracę. Porozumienie zostało zawarte 11 grudnia w rektoracie uczelni.

Umowę podpisali dyrektor FCA Poland inż. Antoni Greń, dyrektor personelu i organizacji Andrzej Piętka oraz rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

Celem porozumienia jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku naukowego Politechniki Śląskiej oraz potencjału i pozycji przedsiębiorstwa FCA Poland dla dalszych działań służących dobru stron i rozwojowi regionu.

- Bardzo się cieszę, że naszą współpracę kontynuujemy już dwadzieścia lat – rozpoczął spotkanie rektor prof. Arkadiusz Mężyk. – Tak długi okres wspólnych działań oznacza, że był to czas, który obie strony spożytkowały z korzyścią dla siebie. Wyniki tej współpracy są naprawdę imponujące – są to wizyty studenckie, prace magisterskie czy staże przemysłowe, a w efekcie oferty pracy dla absolwentów.

Podpisanie umowy poprzedziło krótkie omówienie dotychczasowej współpracy i dyskusja, w której biorący udział w uroczystości prorektorzy prof. Marek Pawełczyk i prof. Bogusław Łazarz, kierownik Biura Karier Studenckich Małgorzata Sołtyńska-Rąb oraz dziekani i prodziekani wydziałów kooperujących z zakładem w Tychach przedstawiali swoje propozycje na temat przyszłych działań.

Omawiano m.in. kwestie opracowania i propagowania nowych metodologii z zakresu nauk technicznych, zarządzania, a także technologii przemysłowych, terminów i rodzajów staży studenckich. Przedstawiciel zakładu w Tychach zachęcił do korzystania przez studentów kończących naukę z listy przygotowanych przez zakład tematów prac dyplomowych. Koordynatorem współpracy ze strony FCA Poland jest Agnieszka Sip, a ze strony uczelni – Biuro Karier Studenckich.

Wiadomość utworzona: 12 grudnia 2018 07:03, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 12 grudnia 2018 07:13, wykonana przez: Anna Mrowiec