4 grudnia 2018
Politechnika po raz drugi otrzymała nagrodę wydawnictwa Elsevier

Politechnika Śląska została uhonorowana Nagrodą Elsevier Research Impact Leaders 2018 w obszarze nauk społecznych. Nagroda została przyznana po raz trzeci tym szkołom wyższym, których publikacje miały największy wpływ na postrzeganie polskiej nauki w świecie. Wyróżnienie w imieniu Politechniki Śląskiej odebrał w Warszawie prorektor ds. nauki i rozwoju prof. dr hab inż. Marek Pawełczyk.

Nagrodę uzasadniono bardzo wysokim udziałem publikacji w najwyżej cytowanych czasopismach oraz powiązany z tym wskaźnik cytowań. Na szczególną uwagę zasłużyły przede wszystkim publikacje w zakresie restrukturyzacji.

Intencją Nagrody Elsevier jest wskazanie i wyróżnienie uczelni, których najnowsze, pochodzące z lat 2015-2017, prace naukowe mają największy wpływ na postrzegalność polskiej nauki w świecie. Nagroda promuje wysoką jakość badań naukowych i ich umiędzynarodowienie. Kapituła nagrody bierze pod uwagę wzrost liczby publikacji w najbardziej prestiżowych czasopismach naukowych, publikacje z udziałem zagranicznych współautorów oraz wskaźnik cytowań w danej dyscyplinie.

Wyróżnienie Elsevier Research Impact Leaders Award, przyznane po raz pierwszy w 2016 roku, jest częścią światowej inicjatywy Elsevier, mającej na celu wspieranie badań oraz rozwój nauki. Nagroda jest wyrazem uznania dla wybitnych instytucji badawczych.

Wiadomość utworzona: 4 grudnia 2018 08:35, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 4 grudnia 2018 08:36, wykonana przez: Anna Mrowiec