3 grudnia 2018
Czarny Diament dla prof. Aleksandry Kuzior

Prof. Aleksandra Kuzior z Wydziału Organizacji i Zarządzania została wyróżniona nagrodą specjalną Czarnego Diamentu. Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się 30 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Czarne Diamenty przyznawane są przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego najlepszym przedsiębiorstwom, instytucjom oraz osobom najbardziej zasłużonym dla regionu. W tym roku statuetki rozdano już po raz dwudziesty.

Kapituła nagrody uhonorowała tym razem siedem przedsiębiorstw i instytucji z regionu, a także przyznała cztery nagrody specjalne Czarnego Diamentu. Wśród tych właśnie wyróżnionych znalazła się prof. Aleksandra Kuzior. Kapituła doceniła aktywne uczestnictwo pani profesor w życiu gospodarczym regionu i zaangażowanie na rzecz etyki biznesu, tworzenie pozytywnego klimatu między nauką i biznesem, prowadzenie na najwyższym poziomie działalności dydaktycznej w obszarze etyki stosowanej, a także prezentowanie niezwykłych zdolności organizacyjnych, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wybitny wkład w rozwój nauki. W tej samej kategorii nagrody otrzymali m.in. wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski oraz Śląski Uniwersytet Medyczny.

Prof. Aleksandra Kuzior jest ekspertem Politechniki Śląskiej z zakresu zrównoważonego rozwoju, Technology Assessment, etyki stosowanej oraz humanistyczno-społecznych aspektów Przemysłu 4.0. Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Stosowanych Nauk Społecznych oraz prodziekana ds. studenckich na Wydziale Organizacji i Zarządzania. Jest także m.in. koordynatorem zespołu ds. programowania i monitorowania zrównoważonego rozwoju regionu, działającego przy Obserwatorium Procesów Miejskich i Metropolitalnych, oraz prezesem Śląskiego Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju.

Wiadomość utworzona: 3 grudnia 2018 17:25, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 3 grudnia 2018 17:25, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>
PnWtŚrCzPtSoN