28 listopada 2018
Absolwentka Politechniki z drugą nagrodą w konkursie im. Zachwatowicza

Absolwentka Politechniki Śląskiej, Joanna Rozbrój, zajęła drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie PKN ICOMOS im. profesora Jana Zachwatowicza na najlepsze prace dyplomowe studentów szkół wyższych podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego. Praca pani Joanny dotyczyła adaptacji Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu na centrum kultury, sztuki wizualnej i fonicznej.

Promotorem naszej studentki był  dr. inż. arch. Jerzy Wojewódka.
Do konkursu zgłoszono łącznie 33 prace. Jury wyróżniło prace projektowe w zakresie konserwacji, adaptacji i modernizacji zabytków architektonicznych, teoretyczne w zakresie konserwacji obiektów architektury i historii konserwacji oraz badawcze dotyczące metod i materiałów stosowanych w konserwacji architektury.

Fundatorami nagrody są państwo Krystyna Zachwatowicz-Wajda i ś.p. Andrzej Wajda. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 4 grudnia w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie.

Wiadomość utworzona: 28 listopada 2018 10:00, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2020>