23 listopada 2018
Dr Bertrand Piccard doktorem honoris causa Politechniki Śląskiej

Dr Bertrand Piccard – pierwszy człowiek, który okrążył kulę ziemską samolotem zasilanym wyłącznie energią słoneczną, niezwykły wizjoner i innowator – otrzyma tytuł doktora honoris causa Politechniki Śląskiej. Uroczystość odbędzie się 5 grudnia o godz. 11.00 w Auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej przy ul. Konarskiego 18B w Gliwicach.

Dr Bertrand Piccard poświęcił swoje życie zawodowe nauce. Jest lekarzem specjalizującym się w psychiatrii, ale to osiągnięcia w dziedzinie nowoczesnych technologii sprawiły, że jego nazwisko znalazło się na ustach całego świata. Dwukrotnie okrążył kulę ziemską – najpierw balonem, a następnie samolotem własnego pomysłu, zasilanym wyłącznie energią słoneczną. Swymi dokonaniami chciał pokazać, że latanie bez zużycia nawet kropli paliwa, a tym samym bez szkody dla środowiska, jest możliwe.

Wraz z żoną Michele powołał do życia fundację Solar Impulse, której najnowszym przedsięwzięciem jest projekt World Alliance for Efficient Solutions, który ma na celu wybór 1000 propozycji nie tylko przyjaznych dla środowiska, ale też finansowo opłacalnych dla przedsiębiorców.

Wręczeniu tytułu doktora honoris causa dr. Bertrandowi Piccardowi będzie towarzyszyć interdyscyplinarna konferencja naukowa „Innowacyjne działania Politechniki Śląskiej na rzecz ochrony klimatu i środowiska”. Rozpocznie się ona o godz. 13.30 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego. Jej uroczystego otwarcia dokona m.in. nowy doktor honoris causa Politechniki Śląskiej.

Program konferencji naukowej jest dostępny tutaj

Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

Wiadomość utworzona: 23 listopada 2018 11:24, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2018 11:29, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio