21 listopada 2018
Politechnika z mobilnym laboratorium pomiarów zanieczyszczeń powietrza

Dzięki zaangażowaniu prorektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusza Kotowicza, kierownika Katedry Ochrony Powietrza Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki dr hab. inż. Elwiry Zajusz-Zubek, prof. Józefa Pastuszki oraz dyrektora CKI w Rybniku dr. Zygmunta Łukaszczyka Politechnika Śląska pozyskała środki na zakup mobilnego laboratorium pomiarów imisji zanieczyszczeń powietrza.

Zakup w kwocie 398 tys. zł, został sfinansowany w połowie przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Katowicach i Politechnikę Śląską.

Nasza uczelnia zyskała mobilne laboratorium do celów dydaktycznych, naukowych oraz wykorzystania uzyskanych pomiarów przez jednostki samorządu terytorialnego. Wyniki będą miały zastosowanie do prognozowania niskiej emisji i skutecznej walki ze smogiem.

Wiadomość utworzona: 21 listopada 2018 10:32, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 21 listopada 2018 14:12, wykonana przez: Anna Mrowiec