19 listopada 2018
Piknik "Politechnika Śląska dla Niepodległej"

Politechnika Śląska włączyła się w narodowe świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy studentów oraz pracowników uczelni do uczczenia tej wyjątkowej rocznicy w poniedziałek, 19 listopada, podczas pikniku integracyjnego „Politechnika Śląska dla Niepodległej”. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in. turniej sportowy o Puchar 100-lecia, w czasie którego będzie można postrzelać z łuku czy zagrać w golfa, tradycyjna grochówka, do nabycia będą także cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na leczenie Ani Starosolskiej, córki pracownika Politechniki Śląskiej. Każda cegiełka wygrywa. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody, takie jak: ramki cyfrowe, bilety na mecz Piasta Gliwice czy wspólna kawa z jednym z prorektorów. Zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania i zabawy!

Piknik odbędzie się w hali Ośrodka Sportu przy ul. Kaszubskiej 28 w Gliwicach i rozpocznie się o godz. 12.00 od przeglądu filmów krótkometrażowych „Moje miejsce w Niepodległej”. Ich autorami są uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Gliwic. Młodzież zaprezentuje łącznie 11 filmów. Uroczyste otwarcie pikniku z udziałem rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka oraz zaproszonych gości odbędzie się o godz. 13.00.

O godz. 13.30 w hali sportowej rozpocznie się turniej sportowy o Puchar 100-lecia. Uczestnicy będą rywalizować w czterech widowiskowych konkurencjach: disc golf, strzelanie z łuku, rzucanie lotkami i minigolf. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Na parkingu obok hali uczestnicy pikniku będą mieli okazję podziwiać pojazdy i sprzęt wojskowy Jednostki Wojskowej AGAT, a także „Elektrę”, czyli elektryczny motocykl skonstruowany przez studentów z koła naukowego PolSl Racing, który zdeklasował konkurencję na tegorocznych zawodach SmartMoto Challenge we Wrocławiu.

Piknikowi będzie towarzyszyła sprzedaż cegiełek, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc w leczeniu Ani Starosolskiej, córki naszego pracownika. 8-letnia Ania cierpi na niezwykle rzadką chorobę – zespół Cockayne’a. Jedyną nadzieją na poprawienie stanu Ani i wydłużenie jej życia jest bardzo kosztowna terapia komórkami macierzystymi w Stanach Zjednoczonych. Terapię trzeba jednak powtarzać co pół roku przez całe życie. Koszt pierwszej dawki wynosi 30 tys. dolarów, kolejne połowę mniej, jednak do tego dochodzą przeloty, pobyt i rehabilitacja. Wspólnie możemy więc pomóc Ani i jej rodzicom w walce z chorobą. Więcej informacji o Ani można znaleźć tutaj.

Na uczestników, którzy zakupią cegiełki, czeka mnóstwo atrakcyjnych upominków. Wśród nich są m.in. czytniki Kindle’a, wejściówki na mecz Piasta Gliwice oraz piłki z autografami piłkarzy, wejściówki do ośrodka sportowo-rekreacyjnego „Jasna Sport i Rekreacja”, talony do „Ministerstwa Śledzia i Wódki” oraz do „Juicy Lucy”,  tygodniowe abonamenty na obiady w „Zajadalni”, wyjazd z zespołem PolSl Racing na testy nowego bolidu Quarado i motocyklu Elektra, a także kawa z jednym z prorektorów, vouchery na symulator latania w Laboratorium Wirtualnego Latania oraz ramki cyfrowe i mnóstwo gadżetów politechnicznych. Na szczęśliwców czeka również niesamowita niespodzianka związana z halą Arena Gliwice.

Podczas imprezy odbędzie się także  konkurs z wiedzy ogólnej. Zaplanowano również występy Akademickiego Chóru Politechniki Śląskiej oraz zespołu „Dąbrowiacy”, który przygotował występ wokalno-taneczny. Do wspólnego śpiewania będą się mogli przyłączyć wszyscy chętni. Uczestnicy będą również mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez Biuro Karier Studenckich, a także skonsultować swoje pomysły biznesowe oraz CV na stoisku BKS-u.

Jak na tradycyjny piknik przystało, nie zabraknie pysznego jedzenia i picia – będzie tradycyjna, wojskowa grochówka, przygotowana przez 4. Wojskowy Oddział Gospodarczy, kilka rodzajów pierogów, rozgrzewająca jesienna herbata i smakowite ciasto.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!

Wiadomość utworzona: 19 listopada 2018 09:51, autor: Katarzyna Wojtachnio
<październik 2020>