29 października 2018
PolSl Racing z kolejną nagrodą!

Studenckie Koło Naukowe PolSl Racing otrzymało nagrodę internautów w Konkursie Kół Naukowych KoKoN za projekt „Budowa motocykla elektrycznego PolSl eRacing „Elektra”. Nagrodę wręczono podczas uroczystej gali finałowej KoKoN 2018, która odbyła się w sobotę, 27 października, w Warszawie, w ramach Forum Uczelni Technicznych. Gratulujemy!

Do konkursu na nagrodę internautów zgłoszono 46 projektów studenckich. Łącznie oddano ponad 3,5 tys. głosów. Niekwestionowanym liderem okazał się projekt elektrycznego motocykla, stworzony przez członków zespołu z Politechniki Śląskiej PolSl eRacing.

– To dla mnie ogromna przyjemność i zaszczyt, że jako przewodniczący PolSl eRacing mam możliwość odebrania tej nagrody. Projekt budowy motocykla „Elektra” rozpoczął się w kwietniu tego roku. I w ciągu kilku miesięcy udało nam się zbudować w pełni funkcjonalny pojazd, który był w stanie konkurować z projektami o wiele bardziej doświadczonych zespołów innych uczelni technicznych. Zwieńczeniem naszego sukcesu było zwycięstwo w SmartMoto Challenge Wrocław w klasyfikacji generalnej silników o mocy do 8 kW. Było to potwierdzenie, że podążamy właściwą ścieżką. Dzisiejsza nagroda jest na to kolejnym dowodem i mam nadzieję, że będzie to swego rodzaju bodziec do rozwijania kolejnych projektów ukierunkowanych na elektromobilność – powiedział, odbierając nagrodę, Bartłomiej Urbański, lider zespołu PolSl Racing.

Ogólnopolski konkurs KoKoN skierowany jest do studentów uczelni technicznych działających w kołach naukowych. Ma zachęcać studentów do aktywności naukowej i społecznej oraz służyć integracji środowiska studenckiego i budowaniu dialogu pomiędzy uczelniami technicznymi w Polsce i firmami zewnętrznymi. Nagrody zostały przyznane w sześciu kategoriach: projekt inżynierski; konferencja; badania naukowe; innowacja i nowe technologie; IT oraz nagroda internautów.

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu KoKoN jest Forum Uczelni Technicznych. Tworzą go samorządy studenckie polskich uczelni technicznych.

Wiadomość utworzona: 29 października 2018 12:35, autor: Anna Mrowiec
<październik 2020>