26 października 2018
Centrum Innowacji i Transferu Technologii nagrodzone Złotym Godłem Quality International 2018

Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zostało nagrodzone Złotym Godłem Quality International 2018 oraz zdobyło tytuł laureata programu Najwyższa Jakość w kategorii QI Services – usługi najwyższej jakości za działalność Biura Obsługi Zleceń. Kapituła programu bardzo wysoko oceniła CITT i nagrodziła działania związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach jego działalności. Nagrodę wręczono podczas Europejskiego Forum Jakości i Innowacyjności, które odbyło się w piątek, 26 października, w Hotelu Monopol w Katowicach.

Podczas uroczystości nagrodę odebrali wspólnie prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz oraz zastępca dyrektora Centrum Innowacji i Transferu Technologii dr inż. Magdalena Letun-Łątka.

Kapituła programu w uzasadnieniu przyznania nagrody dla Centrum Innowacji i Transferu Technologii podkreśliła, że „CITT odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu własnością intelektualną Politechniki Śląskiej , komercjalizacji wyników badań oraz nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów z otoczeniem biznesowym, m.in. poprzez nagrodzone medalem QI Biuro Obsługi Zleceń. Tytuł Najwyższa Jakość Quality International oraz certyfikat sygnowany przez instytucje patronujące są potwierdzeniem, że Politechnika Śląska stosuje najwyższe standardy, stanowiąc element budowania przewagi konkurencyjnej na rynku polskim i międzynarodowym, a godło QI stanowi wymierną pomoc w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy”.

Europejskie Forum Jakości i Innowacyjności, w czasie którego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, to wydarzenie skierowane do środowiska naukowego, biznesowego i samorządowego. Jego celem jest wymiana informacji i doświadczeń oraz integracja środowisk, a także wypracowanie rozwiązań o strategicznym charakterze i nawiązanie wzajemnej współpracy pomiędzy uczestnikami forum. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia dyskutowano m.in. o obliczach Przemysłu 4.0, patriotyzmie gospodarczym, zrównoważonym rozwoju i biznesie w sporcie. W panelach dyskusyjnych wzięli udział także przedstawiciele Politechniki Śląskiej: prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk oraz dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. Anna Timofiejczuk.

Wiadomość utworzona: 26 października 2018 23:29, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 26 października 2018 23:38, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<październik 2019>
PnWtŚrCzPtSoN