26 października 2018
Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości już za nami

Ponad 10 tys. uczestników wzięło udział w 12. edycji Giełdy Pracodawcy i Przedsiębiorczości, która odbyła się wczoraj na Politechnice Śląskiej. Na studentów, absolwentów i pracowników naszej uczelni czekało ponad 100 wystawców, a także Strefa Doradcza oraz Strefa Przedsiębiorczości.

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości została oficjalnie otwarta przez rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyka. Rektor podkreślał, że to znakomita okazja dla studentów i absolwentów Politechniki Śląskiej do kontaktu z przedstawicielami firm z różnorodnych branż przemysłowych oraz że cieszy go tak wysoka frekwencja zarówno wystawców, jak i uczestników.

W ramach wydarzenia zostały zaprezentowane m.in. oferty pracy, staży i praktyk oraz możliwości pozyskania wsparcia działalności gospodarczej. Uczestnicy mogli także konsultować dokumenty aplikacyjne i wziąć udział w treningowej rozmowie kwalifikacyjnej w Strefie Doradczej.

Specjalnie dla studentów przygotowano też Strefę Przedsiębiorczości, której wystawcami były organizacje wspierające przedsiębiorczość akademicką i rozwój zawodowy osób wchodzących na rynek pracy. Strefa to jedna z inicjatyw pogłębienia współpracy uczelni z instytucjami rynku pracy, organizacjami pozarządowymi, zrzeszeniami pracodawców oraz pozostałymi organizacjami, których działanie stwarza możliwość merytorycznego i finansowego wsparcia własnej działalności osób młodych.

Giełda Pracodawcy i Przedsiębiorczości została zorganizowana przez Biuro Karier Studenckich, Samorząd Studencki oraz Samorząd Doktorantów Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 26 października 2018 14:51, autor: Katarzyna Wojtachnio