26 października 2018
Przedstawiciele uczelni z RPA i Słowacji gościli na Politechnice

Przedstawiciele Politechniki Śląskiej spotkali się z przedstawicielami Uniwersytetu w Johannesburgu z RPA oraz Uniwersytetu w Żylinie ze Słowacji. Spotkanie odbyło się 22 października na naszej uczelni. Dyskutowano m.in. o nowych możliwościach współpracy między uczelniami z RPA i Słowacji a Politechniką.

Wzięli w nim udział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, dziekan Wydziału Elektrycznego prof. Paweł Sowa, prodziekan  ds. nauki i współpracy międzynarodowej Wydziału Automatyki Elektroniki i Informatyki dr hab. inż. Monika Kwoka, rektor Uniwersytetu w Johannesburgu prof. Tshilidzi Marwala, prorektor ds. nauki i badań Uniwersytetu w Żylinie prof. Pavol Rafajdus,  dziekan Wydziału Elektrotechniki Uniwersytetu w Żylinie prof. Pavol Špánik oraz prof. Jan Harm Pretorius z Wydziału Inżynierii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu w Johannesburgu.

Tematyką spotkania było określenie nowych pól współpracy pomiędzy uczelniami z RPA i Słowacji, a Politechniką Śląską. Współdziałanie realizowane jest w przestrzeni badawczej, naukowej i organizacyjnej, jak również poprzez aktywny udział uczestników spotkania w pracach Rady Programowej Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 26 października 2018 10:41, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 26 października 2018 10:44, wykonana przez: Anna Mrowiec