24 października 2018
Trwa Międzynarodowa XIII Konferencja Kotłowa

We wtorek, 23 października, rozpoczęła się Międzynarodowa XIII Konferencja Kotłowa 2018 „Aktualne  Problemy  Budowy i  Eksploatacji Kotłów”, organizowana przez Instytut Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Śląskiej przy współudziale RAFAKO SA, Sumitomo SHI FW Energia Polska i Urzędu Dozoru Technicznego.

Ta cykliczna konferencja, organizowana od 54 lat w cyklu 4-letnim, jest uznawana przez specjalistów za jedną z największych tematycznych konferencji kotłowych na świecie.

W tym roku zgromadziła około 450 uczestników z 90 firm, w tym 15 zagranicznych. W konferencji uczestniczą także studenci kół naukowych oraz studenci z zagranicy, studiujący w ramach KIC InnoEnergy. Przedstawionych będzie 95 referatów.

W uroczystym otwarciu konferencji uczestniczyli: prorektor Politechniki Śląskiej ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, Miles Energeticae (Rycerz Energetyki), prof. Taduesz Chmielniak, prof. Marek Pronobis oraz przedstawiciele przemysłu: prezes zarządu ENERGOPROJEKT S.A. Katowice Łukasz Grela, prezes zarządu RAFAKO S.A. Agnieszka Wasilewska-Semail, prezes zarządu Sumitomo SHI FW – Jarosław Mlonka.

Po otwarciu odbyły się uroczystości historyczne poświęcone 50-leciu działalności akademickiej prof. Marka Pronobisa, uroczyste nadanie medalu im. prof. Stanisława Ochęduszki przez Zarząd Stowarzyszenia Wychowanków Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także akt nadania tytułu honorowego Miles Energeticae 19 nominowanym, wybitnym przedstawicielom świata nauki i przemysłu energetycznego.

Po uroczystościach historycznych rozpoczęły się obrady w sekcjach tematycznych, które potrwają do piątku, 26 października.

Wiadomość utworzona: 24 października 2018 11:14, autor: Anna Mrowiec
<listopad 2019>