23 października 2018
Naukowcy z Politechniki ze stypendium ministra!

Trzech naukowców z Politechniki Śląskiej – mgr inż. Dawid Połap z Wydziału Matematyki Stosowanej, dr inż. Marcin Kozłowski z Wydziału Budownictwa i dr inż. Wiktor Matysiak z Wydziału Mechanicznego Technologicznego, otrzymało stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców. Stypendia przyznane zostały na okres 3 lat i przeznaczone są na prowadzenie działalności naukowej we wskazanym okresie. Serdecznie gratulujemy!

W XIII edycji konkursu stypendium otrzymało 181 młodych naukowców, prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym. Rozpatrzono 1129 wniosków. Stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie młodzi naukowcy będą otrzymywać przez okres do 3 lat.

W sumie na finansowanie stypendiów w tej edycji konkursu minister nauki i szkolnictwa wyższego przeznaczył 35 121 240 zł.

Ocenie podlegały m.in. dorobek naukowy kandydata, obejmujący w szczególności publikacje w czasopismach naukowych, monografie, udział w projektach badawczych, dorobek w zakresie zastosowań praktycznych badań naukowych lub prac rozwojowych, w tym zgłoszenia patentowe, uzyskane patenty, a także inne formy wdrażania wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, poziom prowadzonych badań, nagrody oraz udział w projektach międzynarodowych.

Wiadomość utworzona: 23 października 2018 07:34, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 23 października 2018 07:35, wykonana przez: Anna Mrowiec