19 października 2018
Politechnika Śląska na kongresie MŚP

W Katowicach trwa 8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Aktywnie uczestniczy w nim Politechnika Śląska. Dziś swoje wystąpienia będą mieli profesorowie Anna Timofiejczuk, Janusz Kotowicz i Bogusław Łazarz. Na Targach Biznes Expo,  towarzyszących kongresowi, Politechnika Śląska prezentuje również swoje stoisko, na którym można zobaczyć m.in. roboty czy pojazdy  elektryczne oraz porozmawiać z naukowcami naszej uczelni.

8. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw rozpoczął się w środę, 17 października. Do Katowic przyjechali przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw z Europy oraz z krajów takich jak Indie czy Chiny. W uroczystej inauguracji wzięli udział przedstawiciele środowiska naukowego, w tym rektor Politechniki Śląskiej, prof. Arkadiusz Mężyk, rządu, samorządu, przedsiębiorców. Przemówienie inauguracyjne wygłosił prof. Jerzy Buzek.

Politechnika Śląska jako współorganizator kongresu, bierze czynny udział w panelach dyskusyjnych kongresu. Dziś dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. Anna Timofiejczuk weźmie udział w dyskusji o branży automotive, prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz o branży paliwowo-energetycznej, a prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz o elektromobilności.

Do końca dnia można też zwiedzać stoisko Politechniki Śląskiej na Targach Biznes Expo.

Kongres oraz targi odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Współorganizacja VIII Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw przez Politechnikę Śląską - zadanie finansowane w ramach umowy 564/P-DUN/2018. ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - logo

Wiadomość utworzona: 19 października 2018 09:12, autor: Anna Mrowiec