17 października 2018
Webinary w ramach Tygodnia Otwartej Nauki

Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza w imieniu Stowarzyszenia EBIB oraz Koalicji Otwartej Edukacji wszystkich nauczycieli akademickich na dwa webinary na temat licencji Creative Commons oraz Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

Pierwszy z webinarów pt. „Otwarte licencje Creative Commons na uczelni. Co warto wiedzieć?” odbędzie się 23 października o godz. 20.00. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się tutaj.

Podczas webinaru uczestnicy poznają bliżej licencje Creative Commons i ich zastosowanie do publikacji prac naukowych oraz materiałów edukacyjnych. Będą rozmawiać o tym, jak wykorzystać treści na licencjach Creative Commons lub z domeny publicznej, jakie są różnice między licencjami i jak zastosować licencje do własnych materiałów. Szkolenie poprowadzi Kamil Śliwowski.

Drugi webinar pt. „Otwarte Zasoby Edukacyjne w pracy nauczycieli akademickich” odbędzie się 24 października o godz. 20.00. Aby wziąć w nim udział, należy zarejestrować się tutaj.

Podczas webinaru zostaną przedstawione różne serwisy z otwartymi zasobami, których jakość jest gwarantowana przez proces recenzji i renomę ich dostawców. Zostaną również zaprezentowane bazy z otwartymi podręcznikami akademickimi, książkami i artykułami naukowymi, multimediami i zasobami graficznymi, których wykorzystanie może wzbogacić pracę dydaktyczną akademika na każdej uczelni. Szkolenie poprowadzi Karolina Grodecka z Centrum e-Learningu AGH.

Wiadomość utworzona: 17 października 2018 13:30, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 17 października 2018 13:32, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio