8 października 2018
Spotkanie partnerów projektu DIAD-tools - Training activities

Na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej 9, 10 i 11 października 2018 r. odbędzie się spotkanie partnerów realizujących międzynarodowy projekt „Rozwój interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych” - DIAD-tools, w trakcie którego m.in. będą testować działanie internetowej platformy projektu.

Uroczyste otwarcie spotkania odbędzie się o godz. 9.00 we wtorek, 9 października 2018, w Laboratorium Komputerowym Wydziału Budownictwa w sali 301. Gości przywitają dziekan Wydziału Budownictwa prof. Joanna Bzówka oraz kierownik Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli prof. Jan Ślusarek.

Projekt „Rozwój interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych” DIAD-tools jest realizowany w ramach programu Erasmus+ KA2 Partnerstwo Strategiczne. Jego głównym celem jest przygotowanie interaktywnych i animowanych rysunkowych pomocy dydaktycznych, które ułatwiłyby uczniom szkół zawodowych, techników i uczelni technicznych, opanowanie zasad sporządzania rysunków technicznych.

Opracowywane materiały będą dostępne w sześciu językach - angielskim, litewskim, estońskim, łotewskim, słowackim i polskim. Partnerami projektu są jednostki dydaktyczne i uczelnie wyższe z Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Polski - Vilnius Builders Training Centre (Litwa), Slovak University of Technology (Słowacja), Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus (Estonia), Aleksandras Stulginskis University (Litwa), Lithuanian Society for Geometry and Engineering Graphics (Litwa), Riga Technical University (Łotwa), Panevezio kolegija (Litwa) i Politechnika Śląska (Polska). Politechnika Śląska reprezentowana jest w projekcie przez Zespół Geometrii i Grafiki Inżynierskiej z Katedry Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli, Wydziału Budownictwa. Kierownikiem projektu ze strony Politechniki Śląskiej jest dr inż. arch. Monika Sroka-Bizoń.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej projektu: http://liggd.lt/diad-tools/news.

Wiadomość utworzona: 8 października 2018 07:46, autor: Anna Mrowiec