28 września 2018
Rektor uhonorował prezydenta Zygmunta Frankiewicza

Dr hab. inż. Zygmunt Frankiewicz został uhonorowany przez rektora Politechniki Śląskiej prof. dr. hab. inż. Arkadiusza Mężyka statuetką w związku z jubileuszem 25-lecia pełnienia przez niego funkcji prezydenta Gliwic i związaną z tym współpracą z Politechniką Śląską. Uroczystość odbyła się podczas posiedzenia Senatu Politechniki Śląskiej 24 września.

Rektor podkreślił, że współpraca między Politechniką Śląską a miastem Gliwice miała charakter wielopłaszczyznowy i obejmowała głównie infrastrukturę budowlaną i drogową, organizację przestrzeni wokółuczelnianej, wspomaganie imprez studenckich, wspólną organizację konferencji, targów i festiwali, uczestnictwo w uroczystościach i imprezach organizowanych przez Politechnikę Śląską oraz inspirowanie i poszukiwanie nowych form i obszarów współdziałania. Prof. Arkadiusz Mężyk wyraził głęboką nadzieję, że współpraca z miastem będzie kontynuowana i rozwijana z korzyścią dla obu stron.

Prezydent Zygmunt Frankiewicz rozpoczął pracę na uczelni w 1979 roku. W 1987 roku obronił doktorat na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki, gdzie następnie 4 października 1994 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego. Swoje doświadczenie i wiedzę związaną z zarządzaniem miastem przekazywał także studentom Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w formie wykładów.

Prezydent Zygmunt Frankiewicz, dziękując za statuetkę, podkreślił: - Nie jest ważne, ile się sprawuje urząd, tylko co w tym czasie się zrobi […]. Politechnika jest moją macierzystą firmą. Jak mnie pytają, gdzie pracuję, to mówię, że w Politechnice Śląskiej. I tak od 25 lat. Myślę, że jest wiele pól możliwych do współpracy i ta karta nie jest zamknięta. Zwrócił także uwagę na fakt, że współpraca z Politechniką Śląską rozwija się bardzo dobrze i jest to układ na zasadzie partnerstwa. - Miasto korzysta z obecności Politechniki. Nasza wizja rozwoju opiera się właśnie na potencjale, jaki daje wyższa uczelnia techniczna, duża i silna – powiedział prezydent.

Wiadomość utworzona: 28 września 2018 13:01, autor: Anna Mrowiec
<październik 2020>