24 września 2018
Posiedzenie Związku Uczelni „Uczelnie Śląskie”

Po raz kolejny odbyło się spotkanie prezydium Związku Uczelni „Uczelnie Śląskie”. Związek ten powstał w ubiegłym roku, a w jego skład weszło pięć uczelni śląskich. Do spotkania prezydium doszło w piątek, 21 września, w Sali Senatu Politechniki Śląskiej.

W spotkaniu wzięli udział rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. współpracy
z otoczeniem społeczno-gospodarczym Politechniki Śląskiej prof. Janusz Kotowicz, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. dydaktyki Politechniki Opolskiej dr hab. inż. Krystyna Macek-Kamińska, prorektor ds. innowacji i rozwoju Politechniki Częstochowskiej dr hab. inż. Maciej Mrowiec, a także dyrektor Biura Rektora Akademii Techniczno-Hutniczej w Bielsku-Białej dr Anna Foltyniak-Pękala.

Otwarcia posiedzenia dokonał prof. Arkadiusz Mężyk, który pełni obecnie funkcję przewodniczącego związku. Następnie prof. Janusz Kotowicz przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności związku. Dyskutowano również nad przyszłymi wspólnymi przedsięwzięciami Związku Uczelni zapewniającymi jego dalszy rozwój, w tym rozszerzenie go o nowych członków. Ważnym punktem obrad były także rozmowy na temat nowej ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, czyli tzw. Konstytucji dla Nauki.

Spotkanie zakończyło oficjalne podpisanie i wręczenie aktu przekazania funkcji przewodniczącego Związku Uczelni „Uczelnie Śląskie” na ręce rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. Andrzeja Kowalczyka.

Wiadomość utworzona: 24 września 2018 10:58, autor: Anna Mrowiec
Ostatnia modyfikacja: 24 września 2018 11:21, wykonana przez: Anna Mrowiec