7 września 2018
XV posiedzenie Regionalnej Rady ds. Energii

Już po raz piętnasty odbyło się posiedzenie Regionalnej Rady ds. Energii. Tym razem członkowie rady spotkali się 4 września w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej.

Politechnikę Śląską reprezentował prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz. Obradom przewodniczył dr inż. Andrzej Karasiński. W posiedzeniu uczestniczyli również przedstawiciele samorządów lokalnych, samorządu województwa śląskiego, Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, firm sektora energetycznego oraz przedstawiciele świata nauki.

W pierwszej części posiedzenia zostały zaprezentowane przez przedstawicieli Politechniki Śląskiej dwa referaty: „Perspektywy rozwoju polskiej elektroenergetyki” oraz „Doświadczenia Politechniki Śląskiej w zakresie fotowoltaiki”. Swoje wystąpienia w tym zakresie mieli: prof. Janusz Kotowicz oraz dr inż. Daniel Węcel z Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także dr inż. Piotr Rzepka wraz z dr. inż. Mateuszem Szablickim z Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej. W trakcie obrad odbyła się żywa dyskusja dotycząca powyższych tematów.

W drugiej części posiedzenia sekretarz miasta Gliwice dr inż. Andrzej Karasiński dokonał podsumowania konferencji „Nowe technologie w autobusowym transporcie publicznym”, która odbyła się 16 kwietnia na Politechnice Śląskiej i odniosła wielki sukces. Organizatorem konferencji byli: Politechnika Śląska, Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz miasto Gliwice, natomiast partnerami wydarzenia byli: Związek Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Na koniec obrad Bożena Herbuś, sekretarz Regionalnej Rady ds. Energii oraz inżynier miejski w Urzędzie Miasta Częstochowy, przedstawiła sprawozdanie z dotychczasowej działalności Regionalnej Rady ds. Energii.

Podsumowania omówionych spraw dokonał dr inż. Andrzej Karasiński, przewodniczący Regionalnej Rady ds. Energii oraz sekretarz miasta Gliwice.

Wiadomość utworzona: 7 września 2018 14:08, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 7 września 2018 14:11, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio