5 września 2018
Uczniowie Akademickich Liceów zainaugurowali rok szkolny na Politechnice Śląskiej

Pierwsi uczniowie Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej, zlokalizowanych w Gliwicach i Rybniku, rozpoczęli 4 września uroczyście rok szkolny w murach naszej uczelni. Uroczysta inauguracja odbyła się w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej.

Najmłodszych członków społeczności Politechniki Śląskiej powitał osobiście rektor uczelni prof. Arkadiusz Mężyk, który podkreślał, że to ważna chwila dla uczelni, ponieważ jest to pierwsza w historii Politechniki Śląskiej inauguracja roku szkolnego Akademickich Liceów Ogólnokształcących. Dodał również, że utworzenie liceów było sporym wyzwaniem.

– Przygotowanie szkoły na poziomie kształcenia ponadgimnazjalnym kosztowała nas wiele wysiłku, ale uważam, że warto było. Chciałbym przede wszystkim podziękować Wam, drodzy uczniowie, za to, że nam zaufaliście i wybraliście Akademickie Liceum Ogólnokształcące, a także za to, że zaufaliście naszej ofercie i powierzyliście nam swoje losy na najbliższe lata – mówił rektor Politechniki Śląskiej. – Liczymy na to, że spędzicie piękne chwile, będąc uczniami naszych liceów, oraz że będziecie z rozrzewnieniem w przyszłości wspominali ten okres. Liczymy również na to, że wielu z Was stanie się także członkami naszej społeczności akademickiej, będzie prowadziło badania naukowe i dbało o prestiż Politechniki Śląskiej w kraju i za granicą – dodał prof. Arkadiusz Mężyk.

Podczas inauguracji odbyło się również ślubowanie uczniów pierwszych klas Akademickich Liceów Ogólnokształcących. Licealiści mieli także okazję wysłuchać wykładu inauguracyjnego pt. „W drodze ku przyszłości – nauka jako inwestycja w jakość”, który wygłosił dr Zygmunt Łukaszczyk, dyrektor Centrum Kształcenia Inżynierów w Rybniku.

Celem Akademickich Liceów Ogólnokształcących Politechniki Śląskiej jest umożliwienie uczniom dokonania świadomego wyboru dalszego kierunku kształcenia poprzez zapewnienie nauki na akademickim poziomie. Dzięki temu możliwe jest przygotowanie uczniów do kontynuacji kształcenia w szkole wyższej, w szczególności na kierunkach ścisłych i technicznych.

Naukę w Akademickich Liceach Ogólnokształcących rozpoczęło łącznie 100 uczniów. Prawie 80 proc. najmłodszych członków politechnicznej społeczności ukończyło edukację w gimnazjum ze świadectwami z wyróżnieniem. Wśród uczniów znalazło się również wielu laureatów konkursów przedmiotowych i olimpiad.

Wiadomość utworzona: 4 września 2018 17:51, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 5 września 2018 07:30, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<październik 2020>
PnWtŚrCzPtSoN