27 sierpnia 2018
Zmarł dr inż. Adam Kapusta

Z żalem informujemy, że 24 sierpnia zmarł dr inż. Adam Kapusta, pracownik Instytutu Matematyki Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej.

Doktor Adam Kapusta był cenionym naukowcem i zasłużonym nauczycielem akademickim, specjalistą w dziedzinie zastosowań matematyki. Od 1978 roku zatrudniony był w Instytucie Matematyki Politechniki Śląskiej, aktywnie włączając się w działalność naukową Instytutu. Prowadził zajęcia z różnych działów matematyki dla studentów Wydziału Matematyki Stosowanej oraz Inżynierii Środowiska i Energetyki.

Za swoje zasługi był odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej i odznaką „Zasłużonemu dla Politechniki Śląskiej”.

W osobie doktora Adama Kapusty żegnamy życzliwego i pracowitego człowieka, głęboko oddanego sprawom społeczności akademickiej. Wychowawcę wielu roczników absolwentów matematyki.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 28 sierpnia, o godz. 9.00 w kościele pw. Chrystusa Króla przy ul. Okrzei 3 w Gliwicach. Pogrzeb odbędzie się na cmentarzu Lipowym w Gliwicach.

Wiadomość utworzona: 27 sierpnia 2018 11:46, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 27 sierpnia 2018 16:51, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio