20 sierpnia 2018
Naukowcy z Politechniki Śląskiej laureatami programu LIDER

Dr inż. Alina Brzęczek-Szafran z Wydziału Chemicznego oraz dr inż. Błażej Tomiczek z Wydziału Mechanicznego Technologicznego zostali laureatami IX edycji programu LIDER, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Młodzi naukowcy z Politechniki Śląskiej zdobyli prawie 1,2 mln zł na realizacje swoich projektów badawczych. Gratulujemy!

Dr inż. Alina Brzęczek-Szafran z Katedry Technologii Chemicznej, Organicznej i Petrochemii uzyskała finansowanie w wysokości 1 196 250 zł na realizację projektu „Innowacyjna metoda otrzymywania laktamów wobec kwasowych cieczy jonowych.” Dr inż. Błażej Tomiczek z Instytutu Materiałów Inżynierskich i Biomedycznych zdobył natomiast dofinansowanie w kwocie 1 180 000 zł na realizację projektu „Opracowanie materiałów kompozytowych o podwyższonej przewodności cieplnej z przeznaczeniem na narzędzia do przetwórstwa tworzyw sztucznych”.

LIDER jest programem skierowanym do młodych naukowców. Jego celem jest poszerzenie kompetencji młodych naukowców w samodzielnym planowaniu prac badawczych oraz zarządzaniu własnym zespołem badawczym podczas realizacji projektów badawczych, których wyniki mogą mieć zastosowanie praktyczne i posiadają potencjał wdrożeniowy. Maksymalna wysokość dofinansowania projektu wynosi 1,2 mln zł.

Program adresowany jest do osób, które w roku ubiegania się o przyznanie środków finansowych kończą nie więcej niż 35 lat oraz posiadają tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera bądź lekarza medycyny lub posiadają stopień naukowy doktora uzyskany nie wcześniej niż 7 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem o przyznanie środków finansowych.

Wiadomość utworzona: 20 sierpnia 2018 07:24, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 20 sierpnia 2018 07:24, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio