19 lipca 2018
Spotkanie z władzami Gliwic

We wtorek, 17 lipca, w Urzędzie Miasta w Gliwicach odbyło się spotkanie, które było kontynuacją rozpoczętych wcześniej rozmów władz Politechniki Śląskiej z przedstawicielami miasta Gliwice. Tematem spotkania było m.in. zagospodarowanie terenów dzielnicy akademickiej.

Politechnikę Śląską reprezentowali: prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno–gospodarczym, prof. Janusz Kotowicz, zastępca kanclerza Aleksander Chomiakow oraz Agnieszka Zabawa z Działu Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Socjalnych Politechniki Śląskiej. Ze strony władz miejskich uczestnikami byli zastępca prezydenta Gliwic Adam Neumann, sekretarz miasta dr inż. Andrzej Karasiński oraz zastępca ca naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami Michał Drabik.

W trakcie spotkania dyskutowano na temat planów zagospodarowania terenów dzielnicy akademickiej, w szczególności okolic Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” oraz terenów przy ul. Akademickiej 12 i 14. Uczestnicy spotkania podkreślali, że ważnym problemem do rozwiązania przez władze uczelni jest zwiększenie miejsc parkingowych w związku z przybywającą liczbą studentów zakwaterowanych w akademikach posiadających samochody. Istotne jest także zapewnienie miejsc postojowych użytkownikom obiektów sportowych oraz uczestnikom imprez organizowanych przez CKS „Mrowisko” .

W czasie spotkania omawiano także konieczność wspólnych działań z zakresu wzajemnego użyczania sobie miejsc parkingowych na terenie Gliwic w trakcie organizacji przez każdą ze stron dużych imprez artystycznych, sportowych i innych.

Wiadomość utworzona: 19 lipca 2018 14:30, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 19 lipca 2018 14:34, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio