18 lipca 2018
Wyznaczono inspektora ochrony danych na Politechnice Śląskiej

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk wyznaczył dr Martę Macełko do pełnienia funkcji inspektora ochrony danych na Politechnice Śląskiej. Informacja została opublikowana w zarządzeniu nr 65/2018 z dnia 13 lipca.

Informujemy, że została również utworzona strona internetowa inspektora ochrony danych, na której będą umieszczane  informacje o szkoleniach oraz podejmowana problematyka związana z RODO. Znajdują się tam także dane kontaktowe.

Do zadań inspektora ochrony danych należy m.in. informowanie rektora oraz pracowników, którzy przetwarzają dane osobowe, o spoczywających na nich obowiązkach wynikających z RODO, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych oraz przepisów wewnętrznych i doradzanie im w tej sprawie; monitorowanie przestrzegania RODO, innych przepisów Unii i państw członkowskich o  ochronie danych oraz przyjętych przez  uczelnię lub podmiot przetwarzający polityk w dziedzinie ochrony danych osobowych, a także działanie zwiększające świadomość, w tym szkolenia osób uczestniczących w operacjach przetwarzania danych osobowych.

Pełna treść zarządzenia dostępna jest tutaj.

Wiadomość utworzona: 18 lipca 2018 13:39, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 18 lipca 2018 14:48, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio