16 lipca 2018
Kolejny student nagrodzony Diamentowym Grantem!

Grono politechnicznych laureatów Diamentowych Grantów powiększyło się o kolejnego studenta naszej uczelni. Studiujący na Wydziale Matematyki Stosowanej Bartosz Grabowski uzyskał 178 200 zł na  projekt, który będzie realizował w Instytucie Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk. Gratulujemy!

Diamentowe Granty to nagrody ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie. Bartosz Grabowski będzie realizował projekt pt. „Zastosowanie transferu wiedzy dla konwolucyjnych sieci neuronowych w celu poprawy klasyfikacji obrazów hiperspektralnych”.

Student matematyki należy do grona czterech laureatów z Politechniki Śląskiej tegorocznej edycji Diamentowych Grantów. Wśród nagrodzonych znaleźli się również: Katarzyna Leśniak z Wydziału Chemicznego, Adrian Radoń z Wydziału Mechanicznego Technologicznego oraz Damian Migas z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii. Więcej o nagrodzonych studentach można przeczytać tutaj.

Laureaci VII edycji Diamentowych Grantów otrzymają aż do 220 tys. zł na realizację swoich pierwszych samodzielnych projektów badawczych, trwających od 12 do 48 miesięcy. W trakcie realizacji projektu będą również mogli pobierać wynagrodzenie w wysokości do 2,5 tys. zł miesięcznie.

W tegorocznej edycji Diamentowych Grantów wyłoniono 80 laureatów spośród 214 nadesłanych wniosków. Program jest przeznaczony dla absolwentów studiów licencjackich lub studentów po trzecim roku jednolitych studiów magisterskich, którzy prowadzą badania naukowe na wysokim poziomie i posiadają wyróżniający się dorobek naukowy. Łącznie Diamentowymi Grantami do tej pory nagrodzono 600 wybitnych studentów z całej Polski.

Wiadomość utworzona: 16 lipca 2018 15:03, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2018 15:06, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio