5 lipca 2018
Politechnika Śląska i spółka ELZAB współpracują

Politechnika Śląska nawiązała współpracę z Zakładami Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Nowi partnerzy będą współpracować przede wszystkim w zakresie realizacji prac i projektów badawczych, rozwojowych, wdrożeniowych, produkcyjnych, a także w ramach komercjalizacji opracowanych rozwiązań.

Przekazanie umów miało miejsce 5 lipca w rektoracie uczelni podczas spotkania rektora Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusza Mężyka z prezesem zarządu spółki ELZAB Krzysztofem Urbanowiczem. W spotkaniu wzięli również udział prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. inż. Tomasz Trawiński, a także doradca zarządu ds. projektów inwestycyjnych spółki ELZAB Marcin Guryniuk.

Jednym z zasadniczych celów realizacji przez nowych partnerów wspólnych projektów jest wdrożenie ich wyników do działalności gospodarczej. Współpraca będzie obejmować przede wszystkim projekty dotyczące pompy pulsacyjnej i innych urządzeń elektroniki medycznej, urządzeń mechatronicznych i elektroenergetycznych, a także elektromobilności – w tym zakresie dotyczące szczególnie stacji ładowania oraz stacji produkcji wodoru. Partnerzy będą też współpracować przy projektach z obszaru automatyki przemysłowej oraz innych urządzeń elektronicznych i elektrycznych. Zawarte porozumienie pozwoli uczelni oraz spółce wspólnie wykorzystywać wzajemną wiedzę i doświadczenia.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony.

Wiadomość utworzona: 5 lipca 2018 16:02, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2018 16:06, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio