3 lipca 2018
Koya University nowym partnerem Politechniki Śląskiej

Politechnika Śląska zawarła porozumienie o współpracy z irakijską uczelnią Koya University. Współpraca będzie przebiegała przede wszystkim w obszarach dydaktycznym i badawczym. Uroczysta wymiana umów odbyła się 2 lipca w rektoracie Politechniki Śląskiej.

W spotkaniu ze strony Koya University wzięli udział dr Walaa Jawdat Al-Jaf – profesor na Koya University oraz inicjator współpracy, pełniący obowiązki ambasadora Iraku w Polsce Ahmed Khalil Ahmed Al-Ani, a także Abdul Jabbar Koubaisy – dyrektor Ośrodka Kultury Muzułmańskiej w Warszawie. Politechnikę Śląską reprezentowali natomiast prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk oraz kierownik Biura Współpracy z Zagranicą dr inż. Grzegorz Kłapyta.

Politechnika Śląska oraz Koya University deklarują wolę współpracy przede wszystkim w zakresie dydaktycznym i badawczym. Obie uczelnie będą się angażowały w działania i programy, które mogą przyczynić się do ich rozwoju oraz rozwoju współpracy między nimi.

Podczas spotkania prorektor ds. nauki i rozwoju podkreślał, że Politechnika Śląska już od lat współpracuje ze szkołami wyższymi w Iraku. Na naszej uczelni studiowali irakijscy studenci, a obecnie w gronie wyróżniających się młodych naukowców znajduje się właśnie doktorant z Iraku.  – Mam nadzieję, że irakijscy studenci, którzy doskonalili swoje umiejętności na Politechnice Śląskiej, a następnie wrócili do kraju, będą szerzyć dobre słowo o naszej uczelni oraz wykorzystywać swoją wiedzę, a tym samym będzie to początek naszej wieloletniej współpracy – podkreślał prof. Marek Pawełczyk.

Ambasador Iraku w Polsce Ahmed Khalil Ahmed al-Ani podkreślał natomiast, że współpraca polskich i irakijskich uczelni jest niezwykle cenna, dlatego też zachęcał do nawiązywania współpracy z kolejnymi szkołami wyższymi w jego kraju.

Porozumienie zostało podpisane na pięć lat.

Wiadomość utworzona: 3 lipca 2018 07:21, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 3 lipca 2018 08:06, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio