29 czerwca 2018
Srebrny jubileusz Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki obchodzi jubileusz 25-lecia. Uroczyste posiedzenie Rady Wydziału  odbędzie się dziś o godz. 11.00 w auli A Centrum Edukacyjno-Kongresowego Politechniki Śląskiej.

Podczas uroczystości jubileuszowych  zostaną m.in. wręczone medale Zasłużony dla Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki, a także nagrody w plebiscycie Mistrz Nauczania. Uroczysty wykład wygłosi dla gości prof. Andrzej Rusin z Instytutu Maszyn i Urządzeń Energetycznych.

Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki powstał w 1993 roku w wyniku połączenia dwóch dotychczasowych wydziałów: Inżynierii Środowiska oraz Mechanicznego Energetycznego. Kontynuuje on bogate tradycje obu tych jednostek. Korzenie wydziału sięgają jednak do roku 1945, kiedy to utworzono Politechnikę Śląską, a wraz z nią cztery pierwsze wydziały znajdujące się w jej pierwotnej strukturze. Wśród nich Wydział Mechaniczny, z którego wywodziła się znaczna część kadry nowo powstałego wydziału.

Obecnie Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki jest jednym z najznakomitszych wydziałów na polskich uczelniach. Potwierdzeniem tego było przyznanie mu najwyższej oceny A+ w ostatniej klasyfikacji jednostek naukowych, dokonanej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych.

Wiadomość utworzona: 29 czerwca 2018 08:07, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2018 08:08, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2020>
PnWtŚrCzPtSoN