28 czerwca 2018
Wernisaż prac konkursowych na maskotkę Politechniki Śląskiej

Już dziś o godz. 14.00 na Wydziale Architektury przy ul. Marcina Strzody 10 odbędzie się wernisaż finałowych prac konkursu na koncepcję maskotki wraz z jej nazwą dla Politechniki Śląskiej. Podczas wydarzenia odbędzie się również uroczystość rozdania nagród laureatom konkursu.

Autorem najlepszej zdaniem jurorów koncepcji, czyli Zębka, jest Łukasz Pawlak. Drugie miejsce zajął Droni autorstwa Doroty Sosnówki, a trzecie Politechnik – Marty Radziewicz-Winnickiej.

Celem konkursu był wybór koncepcji maskotki oraz jej nazwy. Wybrana koncepcja, wedle zasad konkursu,  miała być kompleksowym rozwiązaniem lub stanowić inspirację do dalszych prac. Maskotka miała przede wszystkim odzwierciedlać działalność Politechniki Śląskiej, budzić pozytywne skojarzenia oraz promować wartości, jakim hołduje uczelnia. Technika opracowania koncepcji maskotki była dowolna.

Prace były oceniane według czterech kryteriów: czytelności komunikatu, innowacyjności i pomysłowości, walorów estetycznych projektu oraz potencjału promocyjnego. Do wygrania były atrakcyjne nagrody pieniężne. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 3 tys. zł, laureat drugiego miejsca – 1,5 tys. zł, a trzeciego – 500 zł.

Wiadomość utworzona: 28 czerwca 2018 12:30, autor: Katarzyna Wojtachnio