27 czerwca 2018
Studenci Politechniki Śląskiej laureatami konkursu Volkswagen BE THE BEST!

Studenci Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki – Marek Bonk i Antoni Zegartowski – zajęli I miejsce w konkursie Volkswagen BE THE BEST! Laureaci zostali nagrodzeni za stworzenie najbardziej innowacyjnego projektu w tematyce systemu nadzoru nad usuwaniem awarii na spawalni wraz z aplikacją na urządzenia mobilne (Android lub iOS). Gratulujemy!

BE THE BEST to konkurs organizowany przez Volkswagen Poznań dla studentów uczelni z całej Polski. Uczestnicy indywidualnie bądź w dwuosobowych zespołach wybierają jeden z zaproponowanych tematów, opisanych jako case study przez działy fachowe, i tworzą swój własny projekt. W trakcie jego trwania wspierani są przez opiekunów tematów. Najlepsze prace zostają nagrodzone, a nowatorskie idee mają szansę zostać wdrożone w fabrykach Volkswagena.
Laureaci konkursu otrzymują nagrody finansowe nawet do 10 tys. zł oraz udział w letnich praktykach.

Konkurs BE THE BEST jest również przykładem praktycznej formy współpracy nauki i biznesu. Opracowywane przez studentów innowacyjne projekty dotyczą problemów, których rozwiązywaniem zajmują się na co dzień pracownicy spółki. To doskonała okazja do tego, by skonfrontować wiedzę teoretyczną z rzeczywistą sytuacją biznesową.

Uroczyste rozdanie nagród odbyło się 19 czerwca w trakcie gali Volkswagen Poznań w Concordia Design.

Wiadomość utworzona: 27 czerwca 2018 09:22, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>