25 czerwca 2018
Zębek zwycięzcą konkursu na maskotkę Politechniki Śląskiej!

Zębatkowy irokez i przyjazny, szeroki uśmiech to cechy charakterystyczne Zębka – zwycięzcy konkursu na koncepcję maskotki wraz z jej nazwą dla Politechniki Śląskiej. Spośród prawie 100 nadesłanych prac jury wybrało 8 finalistów, w tym zwycięzcę. Finałowa gala połączona z wernisażem prac konkursowych odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 czerwca, na Wydziale Architektury przy ul. Strzody 10.

Autorem najlepszej zdaniem jurorów koncepcji, czyli Zębka, jest Łukasz Pawlak. Drugie miejsce zajął Droni autorstwa Doroty Sosnówki, a trzecie Politechnik – Marty Radziewicz-Winnickiej.

Celem konkursu był wybór koncepcji maskotki oraz jej nazwy. Wybrana koncepcja, wedle zasad konkursu,  miała być kompleksowym rozwiązaniem lub stanowić inspirację do dalszych prac. Maskotka miała przede wszystkim odzwierciedlać działalność Politechniki Śląskiej, budzić pozytywne skojarzenia oraz promować wartości, jakim hołduje uczelnia. Technika opracowania koncepcji maskotki była dowolna.

Prace były oceniane według czterech kryteriów: czytelności komunikatu, innowacyjności i pomysłowości, walorów estetycznych projektu oraz potencjału promocyjnego. Do wygrania były atrakcyjne nagrody pieniężne. Autor zwycięskiej pracy otrzyma 3 tys. zł, laureat drugiego miejsca – 1,5 tys. zł, a trzeciego – 500 zł.

Finałowe prace można obejrzeć na fanpage’u Politechniki Śląskiej na Facebooku.

Wiadomość utworzona: 25 czerwca 2018 14:51, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>