25 czerwca 2018
Nasz absolwent laureatem Konkursu o Nagrodę Siemensa!

Absolwent Wydziału Mechanicznego Technologicznego mgr inż. Paweł Mync został wyróżniony nagrodą II stopnia VIII edycji Konkursu o Nagrodę Siemensa dla Absolwentów Automatyki i Robotyki. Młody inżynier został nagrodzony za pracę magisterską pod tytułem „Zastosowanie systemu ekspertowego do diagnozowania wybranego układu automatyki”. Gratulujemy!

Podjęta w pracy dyplomowej tematyka nawiązuje do potrzeby stosowania nowych metodyk i środków umożliwiających praktyczne wdrażanie koncepcji Przemysłu 4.0. Zaproponowane w pracy rozwiązanie stanowi nowatorskie i praktyczne podejście do budowy diagnostycznych systemów eksperckich działających w chmurze obliczeniowej. Promotorem nagrodzonej pracy jest dr inż. Piotr Przystałka z Instytutu Podstaw Konstrukcji Maszyn.

W tegorocznym konkursie zgłoszono 26 prac dyplomowych, które w opinii członków jury prezentowały bardzo wysoki i wyrównany poziom. Prace były oceniane pod kątem innowacyjności pomysłu, możliwości praktycznego zastosowania, poziomu naukowego i jakości wykonanej pracy. Nagroda, poza prestiżem, oznacza również gratyfikację finansową nie tylko dla naszego absolwenta, ale również dla Wydziału Mechanicznego Technologicznego.  Wyróżnienie dla wydziału odebrał prodziekan ds. ogólnych dr hab. inż. Wojciech Sitek.

Gala wręczenia nagród odbyła się 18 czerwca podczas uroczystości promocji doktorskich i habilitacyjnych w małej auli gmachu głównego Politechniki Warszawskiej.

Wiadomość utworzona: 25 czerwca 2018 07:34, autor: Katarzyna Wojtachnio
<lipiec 2020>