20 czerwca 2018
V edycja programu Corporate Readiness Certificate za nami

Kolejna edycja programu Corporate Readiness Certificate, koordynowanego przez Biuro Karier Studenckich, dobiegła końca. Uroczysta gala podsumowująca, podczas której studenci otrzymali prestiżowe certyfikaty potwierdzające ukończenie programu, odbyła się w poniedziałek, 18 czerwca, na Politechnice Śląskiej w Katowicach.

Program Corporate Readiness Certificate był realizowany we współpracy z firmami Accenture Advanced Technology Center Poland, IBM oraz ING Tech Poland. Adresatami byli studenci ostatnich lat studiów technicznych, informatycznych lub informatyczno-ekonomicznych Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Do tegorocznej edycji programu zakwalifikowało się 174 osoby,  w tym 97 studentów Politechniki Śląskiej. Uczestnicy brali udział w bezpłatnych zajęciach, wykładach i laboratoriach organizowanych w macierzystych uczelniach, a także w siedzibach partnerów programu. Przez ten czas  zdobyli przedmiotową wiedzę praktyczną, która nie jest dostępna na rynku, dowiedzieli się, jak funkcjonować w złożonym, nowoczesnym środowisku biznesowym oraz uzyskali prestiżowy certyfikat, rozpoznawalny w środowisku biznesowym. Na najlepszych czekały płatne staże i praktyki.

W uroczystej gali kończącej V edycję programu CRC poza licznie zgromadzonymi uczestnikami programu wzięli również udział: rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz, dziekan Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki prof. Adam Czornik, dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Metalurgii prof. Jerzy Łabaj, prodziekan Wydziału Elektrycznego dr inż. Piotr Holajn, a także przedstawiciele władz Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz Wyższej Szkoły Technologii Informatycznych w Katowicach.

Wiadomość utworzona: 20 czerwca 2018 14:36, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>