19 czerwca 2018
Nowy film promocyjny Politechniki Śląskiej!

Ukazał się nowy film promujący rekrutację na studia na Politechnice Śląskiej. Film jest dostępny na kanale YouTube naszej uczelni oraz na uczelnianej stronie na Facebooku. Można go obejrzeć również tutaj.

Rekrutacja na studia rozpoczęła się już w maju. Odbywa się ona elektronicznie poprzez stronę internetową www.rekrutacja.polsl.pl, która zyskała zupełnie nowe oblicze i nowe funkcjonalności, jak kalkulator do obliczania wskaźnika rekrutacyjnego czy intuicyjna wyszukiwarka kierunków studiów.

Kandydaci na studia na Politechnikę Śląską będą mogli rekrutować się w ramach trzech naborów. W ramach jednego naboru mogą natomiast wybrać aż cztery kierunki studiów – kierunek podstawowy, na którym najbardziej im zależy, a także do trzech kierunków tzw. kolejnego wyboru.
W tym roku kandydaci na Politechnikę Śląską mają do wyboru ponad 50 kierunków studiów na 15 wydziałach w trzech śląskich miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu.

W ofercie edukacyjnej są aż cztery nowe kierunki studiów:
- budownictwo podziemne na Wydziale Budownictwa
- fizyka techniczna w Instytucie Fizyki – Centrum Naukowo-Dydaktycznym
- gospodarka obiegu zamkniętego na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki
- gospodarka surowcami mineralnymi na Wydziale Górnictwa i Geologii.

Na maturzystów czeka również coraz większa liczba kierunków o profilu praktycznym, na którym odbywa się obowiązkowa praktyka, trwająca co najmniej 3 miesiące, a także studia dualne na kierunku mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, prowadzone wspólnie z Katowicką Specjalną Strefa Ekonomiczną. Politechnika Śląska oferuje również bezpłatne studia w języku angielskim na 16 kierunkach.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.rekrutacja.polsl.pl

Wiadomość utworzona: 19 czerwca 2018 14:34, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 19 czerwca 2018 15:05, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>