15 czerwca 2018
Badania naukowe w formie wizualnej

Biblioteka Główna Politechniki Śląskiej zaprasza do zapoznania się z czasopismem JOVE (Journal of Visualized Experiments). JOVE to pierwsze czasopismo naukowe, recenzowane i indeksowane w Web of Science, Scopus, PubMed i Medline, które publikuje badania naukowe w formie wizualnej. Test trwa do 26 czerwca.

Test umożliwia nieograniczony dostęp do pierwszej i jedynej od 2006 roku bazy videoartykułów typu peer-reviewed z Impact Factorem (IF) w dziedzinie nauki, medycyny i inżynierii. W ramach dostępu testowego można  skorzystać z ponad 8 tys. recenzowanych videoartykułów Video Journal oraz z ok. 600 wizualizacji Science Education.

Video Journal to baza 13 sekcji mających na celu zwiększenie produktywności badań naukowych. Science Education to natomiast baza 8 sekcji przeznaczonych do pracy ze studentami podczas zajęć.

Czasopismo obejmuje metody badawcze, techniki eksperymentalne i laboratoryjne, zarówno z nauk fizycznych, jak i przyrodniczych. Publikowanie w czasopiśmie pozwala autorom w sposób dynamiczny zaprezentować swoje metody, wyniki i analizy danych. W czasopiśmie zostało opublikowanych tysiące artykułów (video articles) z najlepszych instytucji na całym świecie.

Ponadto JOVE umożliwia: szybką wymianę wiedzy pomiędzy czołowymi jednostkami naukowymi, wysoką powtarzalność eksperymentów, bycie na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, a także wymianę doświadczeń i porównanie metod z naukowcami  z całego świata oraz świetną naukę dla studentów, jak projektować i przeprowadzać eksperyment.
Dostęp możliwy jest ze wszystkich komputerów w sieci uczelnianej lub z komputerów domowych poprzez serwer Proxy.

Link do czasopisma JOVE znajduje się tutaj.

Wiadomość utworzona: 15 czerwca 2018 08:35, autor: Katarzyna Wojtachnio