5 czerwca 2018
Złoto dla SmartPowera!

Dobra passa politechnicznego zespołu SmartPower nadal trwa! Po zdobyciu tytułu Best University na Mistrzostwach Świata Hydrogen Horizon Automotive Challenge przyszedł czas na prestiżowe zawody Shell Eco-marathon, których runda przygotowawcza miała miejsce na niezwykle wymagającym podparyskim torze RKC Karting Paris we Francji. W czasie niemal tygodniowych zmagań studenci z zespołu SmartPower pomyślnie przeszli inspekcję techniczną i zajęli pierwsze miejsce w kategorii BatteryElectric Prototype, uzyskując znakomity wynik 260 km/kWh. Gratulujemy!

Zwycięski pojazd – MuSHELLka – po latach przerwy został reaktywowany i w świetnym stylu powrócił do rywalizacji. W nowych barwach i z nową załogą ciągle jest powodem do dumy dla Politechniki Śląskiej.

Zawody we Francji były jedynie przymiarką do mistrzostw Shell Eco-marathon Europe, które odbędą się na początku lipca w Londynie. Członkowie drużyny mają nadzieję, że właśnie tam wszystkie zdobyte doświadczenia zaowocują kolejnymi sukcesami zespołu SmartPower. Trzymamy kciuki!

Wiadomość utworzona: 5 czerwca 2018 07:39, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 5 czerwca 2018 07:41, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2020>
PnWtŚrCzPtSoN