30 maja 2018
Wydziały Politechniki Śląskiej jeszcze lepiej ocenione!

Dwa wydziały Politechniki Śląskiej decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego poprawiły swoją ocenę parametryczną. Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki otrzymał ostatecznie najwyższą możliwą ocenę, czyli kategorię A+, natomiast Wydział Górnictwa i Geologii – kategorię A.

Działalność naukowa i badawczo-rozwojowa wydziałów została oceniona przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych w październiku 2017 r. W ocenie brano pod uwagę cztery podstawowe kryteria: osiągnięcia naukowe i twórcze, potencjał naukowy, praktyczne efekty działalności naukowej i artystycznej, pozostałe efekty działalności naukowej i artystycznej. Ostatecznie spośród 14 jednostek podstawowych Politechniki Śląskiej jedna posiada kategorię A+, 10 wydziałów otrzymało kategorię A, a pozostałe 3 kategorię B.

Wydział Politechniki Śląskiej z kategorią A+
Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki