30 maja 2018
Studentki budownictwa wyróżnione!

Studentki Wydziału Budownictwa Karolina Balcer i Magdalena Skrocka zdobyły wyróżnienie w pierwszej edycji ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Inżynierów, organizowanego przez magazyn Builder. Uroczysta gala rozdania nagród obyła się 24 maja w Warszawie. Gratulujemy!

Konkurs dla Młodych Inżynierów jest realizowany w ramach projektu „Builder For The Young Engineers”. Wspiera on studentów wydziałów budownictwa oraz młodych inżynierów w ich twórczym, zawodowym rozwoju. Wyłania autorów najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektów, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych. W tym roku odbyła się pierwsza edycja dla studentów budownictwa.

Uczestnicy konkursu musieli wykonać jedno z czterech zadań zaproponowanych przez organizatorów. Dwa z nich były zadaniami projektowymi, a kolejne dwa realizacyjnymi. Studentki Politechniki Śląskiej wybrały zadanie realizacyjne. Tematem pracy Karoliny Balcer i Magdaleny Skrockiej była „Techniczno-ekonomiczna analiza porównawcza wykonania stropu żelbetowego".

Konkurs składał się z dwóch etapów: przygotowania pracy konkursowej i przesłania jej w formie elektronicznej, a także prezentacji przed kapitułą konkursu, która odbyła się 17 kwietnia w Warszawie. Praca studentek Wydziału Budownictwa została nagrodzona wyróżnieniem. Karolina Balcer i Magdalena Skrocka jako jedyne w konkursie reprezentowały Politechnikę Śląską.

Wiadomość utworzona: 30 maja 2018 09:04, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2018 09:05, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio