25 maja 2018
Student Politechniki Śląskiej mistrzem Polski w programowaniu!

Student Wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki – Marcin Podsiadły – zwyciężył w Mistrzostwach Polski Programistów PLC, które zostały zorganizowane na Politechnice Wrocławskiej. Młody inżynier zajął pierwsze miejsce w kategorii ekspert i wygrał płatny staż oraz dodatkowe oprogramowanie dla uczelni.

W finale rywalizacji wzięło udział ponad 90 uczniów i studentów z całego kraju. Do mistrzostw można było przystąpić w jednej z dwóch kategorii wiekowych: master – przeznaczonej dla uczniów szkół średnich – oraz ekspert – dla studentów.  W ramach mistrzostw uczestnicy zmagali się z zadaniami rozwiązywanymi na czas, gdzie liczyło się pierwsze prawidłowe rozwiązane.

Marcin Podsiadły zdeklasował konkurencję z innych szkół wyższych w Polsce. W nagrodę student automatyki i robotyki odbędzie trzymiesięczny płatny staż w firmie Procom System z branży automatyki i informatyki. Dodatkowo młody inżynier wrócił z nagrodą dla uczelni. Wywalczył dla Politechniki Śląskiej 5 rocznych licencji oprogramowania FACTORY I/O Siemens Edition o łącznej wartości 4000 zł. Licencje będą wykorzystywane w ramach pracy Studenckiego Koła Naukowego „Control Engineers” oraz przy realizacji zajęć dydaktycznych.

Mistrzostwa Polski Programistów PLC są wydarzeniem zrzeszającym studentów i uczniów z całej Polski, a także potencjalnych pracodawców z branży automatyki przemysłowej. Organizatorem mistrzostw jest Politechnika Wrocławska oraz Stowarzyszenie Naukowe Studentów „Automatyk”.

Foto: organizatorzy konkursu

Wiadomość utworzona: 25 maja 2018 13:43, autor: Katarzyna Wojtachnio