22 maja 2018
Academic Staff Week na Politechnice Śląskiej

Około 50 pracowników uczelni z całego świata przyjechało na Politechnikę Śląską, aby wziąć udział w wydarzeniu Academic Staff Week, które zostało zorganizowane przez Biuro Wymiany Akademickiej w ramach realizacji projektu pozaunijnej mobilności akademickiej Erasmus+ KA107.

Wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek i potrwa do końca tygodnia. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele z Albanii, Bośni i Hercegowiny, Gwatemali, Meksyku, Hondurasu, Kirgistanu, Urugwaju oraz Etiopii.

W programie znalazły się zarówno spotkania dotyczące bieżących spraw związanych z projektem Erasmus+ KA107, jak również seminaria i wykłady, które poprowadzą nasi zagraniczni goście dla studentów na kilku wydziałach Politechniki Śląskiej.

Dla uczestników Academic Staff Weeku zaplanowano także szereg wydarzeń towarzyszących. W poniedziałek mogli wziąć udział m.in. w zorganizowanym specjalnie dla nich krótkim kursie języka polskiego, a w kolejnych dnia czeka ich wycieczka do Beskidu Śląskiego. Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję zakosztować przysmaków z całego świata, przygotowanych przez naszych zagranicznych gości.

Wiadomość utworzona: 22 maja 2018 11:43, autor: Katarzyna Wojtachnio