18 maja 2018
Delegacja z japońskiej firmy Sumitomo Heavy Industry

Politechnika Śląska gościła delegację z firmy Sumitomo Heavy Industry. Członkowie zarządu japońskiej firmy odwiedzili naszą uczelnię 15 maja na zaproszenie prof. Janusza Kotowicza, prorektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Celem wizyty było zapoznanie się gości z potencjałem naukowo-badawczym Politechniki Śląskiej.

W spotkaniu uczestniczyli rektor prof. Arkadiusz Mężyk, prorektorzy: prof. Janusz Kotowicz oraz prof. Marek Pawełczyk, wiceprezesi Sumitomo heavy Industry: dr Yoshiyuki Tomita, Toshihiko Chijiiwa i Toshiyuki Okoshi, a także Jarosław Mlonka, prezes zarządu Sumitomo SHI FW Energia Polska S.A. W spotkaniu uczestniczyli również dziekan Wydziału Mechanicznego Technologicznego prof. Anna Timofiejczuk oraz prodziekan dr hab. inż. Wojciech Sitek.

Na początku spotkania rektor zaprezentował naszą uczelnię, skupiając się na nowoczesnych technologiach rozwijanych na Politechnice Śląskiej. Następnie przedstawiciel Sumitomo Heavy Industry dr Yoshiyuki Tomita opowiedział o historii i obszarach działalności firmy. Wystąpienia te były płaszczyzną do dyskusji, jaka odbyła się w dalszej części spotkania.
Druga część wizyty odbyła się na wydziałach: Automatyki, Elektroniki i Informatyki, Mechanicznym Technologicznym a także w Centrum Nowych Technologii, po których gości oprowadzali prorektorzy: prof. Marek Pawełczyk oraz dr hab. inż. Tomasz Trawiński.
Na wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki zaprezentowano tematy związane z informatyką, robotyką oraz Internetem rzeczy, zaś na wydziale Mechanicznym Technologicznym dotyczące materiałoznawstwa i aparatury medycznej. Goście mieli również okazję obejrzeć wybrane laboratoria obu wydziałów.

Sumitomo Heavy Industries jest globalną firmą prowadzącą działalność w dziedzinach: energetyki, dystrybucji i sterowania mocą, maszyn plastycznych, bioinżynierii i aparatury medycznej, mechatroniki, systemów obronnych, inżynierii wodnej i ściekowej, konstrukcji stalowych i procesowych.
Sumitomo SHI FW jest wiodącą i jedną z najbardziej doświadczonych firm w zakresie nowoczesnych technologii spalania paliw w sposób przyjazny dla środowiska oraz pozyskiwania energii z biomasy i odpadów. Działalność polskiej spółki obejmuje projektowanie, produkcję, dostawę, montaż i uruchomienie kompletnych obiektów kotłowych dla energetyki zawodowej, przemysłowej oraz ciepłownictwa.

Wiadomość utworzona: 18 maja 2018 07:45, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 18 maja 2018 07:46, wykonana przez: Paweł Doś