11 maja 2018
Rektor Politechniki Śląskiej doktorem honoris causa

Prof. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gheorgha Asachiego w Jassach, w Rumunii. Uroczystość wręczenia tytułu odbyła się 10 maja w auli głównej uniwersytetu.

Tytuł doktora honoris causa został przyznany prof. Arkadiuszowi Mężykowi w uznaniu jego wkładu w rozwój inżynierii przemysłowej, szczególnie w dziedzinie mechatroniki, oraz za wkład w rozwój współpracy z Wydziałem Produkcji Maszyn i Zarządzania Przemysłowego Uniwersytetu Technicznego w Jassach.

Podczas uroczystości prof. Arkadiusz Mężyk wygłosił okolicznościowy wykład na temat optymalizacji i integracji systemów mechatronicznych.

Uniwersytet Gheorgha Asachiego w Jassach to jeden z największych i najdynamiczniej rozwijających się uniwersytetów technicznych Rumunii, a jego korzenie sięgają 1813 roku.

Wiadomość utworzona: 11 maja 2018 07:40, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2018 07:41, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio