10 maja 2018
Dzień Otwarty w Liceum Akademickim Politechniki Śląskiej

W najbliższą sobotę, 12 maja, odbędzie się Dzień Otwarty Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej. Na zainteresowanych ofertą szkoły gimnazjalistów i ich rodziców będzie czekało wiele atrakcji. Wydarzenie odbędzie się w budynku liceum przy ul. Strzody 10 w Gliwicach w godzinach od 14.00 do 17.00.

Dzień otwarty to doskonała okazja, aby zwiedzić mury liceum, posłuchać ciekawych wykładów przyszłych nauczycieli i wziąć udział w warsztatach z programowania i projektowania architektonicznego.

Impreza rozpocznie się od prezentacji szkoły. Gimnazjaliści dowiedzą się m.in. co wyróżnia Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej na tle innych szkół średnich i dlaczego warto je wybrać, jakie są dostępne profile kształcenia, a także usłyszą nieco więcej o swoich przyszłych nauczycielach.

Następnie czekają na nich ciekawe zajęcia i warsztaty. Prowadzący opowiedzą m.in. o tym, jak się uczyć, aby zapamiętywać skutecznie, a także co mają ze sobą wspólnego Coca-Cola, guma do żucia, czekolada, aspiryna i mokasyny.  Na warsztatach z programowania uczestników czeka projektowanie schematów blokowych przy pomocy programu Raptor, natomiast na warsztatach z konstrukcji architektonicznych uczniowie zbudują swoją wieżę do nieba.

Więcej informacji oraz harmonogram dnia otwartego znajduje się na fanpage’u Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego na Facebooku.

Wiadomość utworzona: 10 maja 2018 09:01, autor: Katarzyna Wojtachnio
<listopad 2019>