10 maja 2018
Konferencja „Technika i sztuka – obszary wspólne” już dziś

I Interdyscyplinarna Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu: Technika – Sztuka – Nauka pt. „Technika i sztuka – obszary wspólne” odbędzie się w czwartek, 10 maja, w auli A Centrum Nowych Technologii przy ulicy Konarskiego 22B w godz. 10.00 do 16.00. Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Bibliotekę Główną Politechniki Śląskiej oraz Akademię Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Celem spotkania jest poszukiwanie wspólnych wartości dla działań postrzeganych zwykle jako odrębne. Konferencja ma być próbą wyznaczenia wspólnego kierunku w obszarach pozornie od siebie odległych.

Spośród wielu zagadnień wyłaniających się na styku techniki i sztuki kilka wydaje się szczególnie istotnych, m.in. czy technika wpływa na sztukę, sztuka w służbie techniki, czyli jaką rolę spełnia wzornictwo, projektant – artysta czy technik, a także rola sztuki w kontekście innowacyjności.

Organizatorzy zapraszają do udziału w konferencji naukowców, pracowników uczelni podejmujących w swoich badaniach problematykę komunikacji społecznej, inżynierów, konstruktorów, wynalazców, projektantów, kulturoznawców, artystów wszystkich dyscyplin sztuk, specjalistów z dziedziny zarządzania, samorządowców, przedstawicieli instytucji państwowych i organizacji pozarządowych. Wydarzenie ma bowiem również na celu stworzenie płaszczyzny wymiany poglądów i doświadczeń oraz daje możliwość spotkania osób z różnych środowisk naukowych zajmujących się kształtowaniem otaczającej nas przestrzeni.

Konferencji będzie towarzyszyć wystawa zrealizowana przez Akademię Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, którą można oglądać w Centrum Nowych Technologii.

Więcej informacji na stronie Biblioteki Głównej. Program konferencji jest dostępny tutaj.

Wiadomość utworzona: 10 maja 2018 07:40, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 10 maja 2018 07:41, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio