9 maja 2018
Już dziś Dzień Sportu na Politechnice Śląskiej!

Walki rycerskie, siłowanie na rękę, walki w kole i na równoważni, konkurs strongmanów, żonglerka piłkarska czy rzut podkową – to tylko niektóre z wielu dyscyplin, w jakich studenci Politechniki Śląskiej będą mogli sprawdzić swoje umiejętności w ramach Dnia Sportu. Doroczna sportowa impreza odbędzie się dziś na Politechnice Śląskiej.

Podczas Dnia Sportu odbędą się także mistrzostwa Politechniki Śląskiej m.in. w tenisie ziemnym, squashu, wyciskaniu sztangi na leżąco, ergometrze wioślarskim czy kolarstwie górskim. Tego dnia odbędzie się również Akademicki Festiwal Sportów Nieolimpijskich Śląskich Uczelni. Studenci z kilku szkół wyższych będą ze robą rywalizowali m.in. w biegu na orientację, bulach, darcie, disc golfie, ringo oraz unihokeju. Wszystkie te atrakcje będą się odbywały w okolicach hali OSiR-u przy ul. Akademickiej 26 oraz w parku Chrobrego.

Gwoździem programu będzie mecz pomiędzy zwycięzcami Uczelnianej Ligi Profesorów oraz Uczelnianej Ligi Studentów, który zostanie rozegrany o godz. 10.15 na boisku przy ul. Kujawskiej, obok „Mrowiska”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

Wiadomość utworzona: 8 maja 2018 08:50, autor: Katarzyna Wojtachnio
Ostatnia modyfikacja: 9 maja 2018 07:16, wykonana przez: Katarzyna Wojtachnio