27 kwietnia 2018
Otwarcie nowych pracowni w Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu

W czwartek, 26 kwietnia, w siedzibie Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu odbyła się konferencja „Nowa jakość kształcenia zawodowego”, połączona z uroczystym otwarciem nowej pracowni samochodowej, wyposażonej w samochód z napędem hybrydowym.

Spotkanie zainaugurowała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, która dokonała przecięcia wstęgi wraz z dyrektorem CKPiU Ryszardem Grucą, prezesem Toyota Ja-Now-An Andrzejem Nowakowskim oraz przedstawicielem młodzieży.

Podczas uroczystości Politechnikę Śląską reprezentował prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz, który wygłosił wykład poświęcony innowacyjnym technologiom. Po wystąpieniu prorektora odbył się panel dyskusyjny, dotyczący potrzeby ciągłego kształcenia przez CKPiU nowych specjalistów.

Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Zabrzu podjęło wysiłek, by w nowoczesnej Hali Nowych Technologii, w której znajdują się już nowe pracownie: obrabiarek sterowanych numerycznie amerykańskiej Firmy HAAS, odnawialnych źródeł energii fińskiej Firmy FORTUM, montażu i eksploatacji instalacji sanitarnych światowej Firmy ROCA, została utworzona pracownia samochodowa wyposażona w nowy i w pełni sprawny samochód Toyota z napędem hybrydowym.

Uczestnikami konferencji, poza wymienionymi wyżej osobami, byli także inni przedstawiciele władz Zabrza w osobach wiceprezydenta Jana Pawlucha oraz przewodniczącego Rady Miasta Mariana Czochary, a także dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej naszej uczelni prof. Marek Gzik, władze oświatowe, dyrektorzy wielu szkół, doradcy zawodowi oraz przedstawiciele pracodawców i otoczenia społeczno-gospodarczego.

Wiadomość utworzona: 27 kwietnia 2018 14:11, autor: Paweł Doś
Ostatnia modyfikacja: 27 kwietnia 2018 14:11, wykonana przez: Paweł Doś